فوم رول ماساژ و تریگر پوینت چیست ؟

فوم رول ماساژ و تریگر پوینت چیست ؟

فوم رول ماساژ و تریگر پوینت چیست ؟

ماهیچه های ما بخش بسیار عمده ای از بدن ما را در بر میگیرند و منبع بسیار مهمی از درد می باشند .همه ما گاهی اوقات به دلیل گرفتگی گردن، علائم آنفولانزا و غیره در عضلات خود احساس درد می‌کنید. درد عضلانی همچنین بخشی از علائم مرتبط با بسیاری از بیماری‌های دردناک مثل گردن درد و کمردرد است.در بعضی از افراد درد های عضلانی می تواند مستمر باشد و مشکلات قابل توجهی را به بار بیاورد . در گذشته به این نوع درد التهاب بافت فیبروز گفته می‌شود، اما امروزه این نوع دردها، در دسته درد های میوفاسیال (دردهای مزمن عضلانی که در ارتباط با نقاط ماشه ای هستند) طبقه بندی می‌شود. میو پیشوندی است که به عضله اشاره دارد و فاسیا لایه‌های بافت همبندی است که عضلات را احاطه می‌کنند.

دلیل ایجاد نقاط ماشه ای در بدن چیست ؟

این نقاط به دلیل آسیب های ایجاد شده در اثر حوادث ، ورزش ، شغل و … به وجود می آید .درد میوفاسیال تقریباً مسئول ۸۵ درصد از درد احساس شده توسط افراد است. درد میوفاسیال حاد و مزمن در اثر تحریک تریگرپوینت‌ها یک عارضه‌ی شایع است. از جمله عللی که باعث دائمی شدن درد میوفاسیال می‌شوند و معاینه و درمان آن را ضروری می‌کنند می‌توان موارد زیر را نام برد:

وضعیت و حالت نامناسب بدن
استفاده‌ی بیش‌ازحد ازعضلات
بی‌تحرکی طولانی‌مدت
اختلالات خواب
ناهماهنگی در وضعیت بدن
مشکلات تغذیه

ماساژ و بهبود درد در عضلات

یک نقطه ماشه‌ای ناحیه‌ای سفت داخل بافت عضله است که باعث درد در بخش‌های دیگر بدن می‌شود. برای مثال، نقاط ماشه‌ای کمر باعث ایجاد درد ارجاعی در گردن می‌شود. گردن که با این وضعیت به عنوان نقطه ماشه‌ای ماهواری عمل می‌کند باعث به وجود آمدن سردرد می‌شود. درد ممکن است شدید یا خفیف باشد. ماساژ نقاط ماشه‌ای مخصوصا برای تسکین منبع درد از طریق چرخه‌های فشار و آزاد سازی مجزا طراحی شده است. در این نوع ماساژ مخصوص برای درمان درد نقاط ماشه‌ای، بیمار با تنفس عمیق و همچنین کمک به تشخیص محل دقیق و شدت ناراحتی می‌تواند مشارکت زیادی در درمان داشته باشد.

فوم رول ماساژ چیست ؟

فوم رول ماساژ و یا فوم رول ورزشی وسیله ای است برای ماساژ دادن بدن و کاربرد اصلی آن برطرف کردن اسپاسم و گرفتگی در عضلات می باشد . با استفاده از این وسیله می توان عمیق ترین گره ها و گرفتگی های موجود در عضلات که احتمالاً ناشی از تمرینات سنگین ورزشی می باشد را بر طرف نمود .

فوم رول ماساژ در تمام دنیا یکی از بهترین وسایل برای آماده سازی قبل تمرین و ریکاوری بعد تمرین می باشد . از فوم رول ماساژ می توانید برای تمامی عضلات درگیر در تمرینات ورزشی که نیاز به ریکاوری و جلوگیری از گرفتگی ها دارد استفاده کنید .

 

پستهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *